Az System Audio Saxo 5 egy elbűvölő hangfal. Élénk és magával ragadó hangjával egy élmény a zenehallgatás. A rocktól és az elektronikus zenétől kezdve a lágy jazzig vagy a finom akusztikus hangzásokig minden stílus jól áll neki.
Könnyű megszokni
Megfelelő zenei rendszerben (minimum 50 Wattos erősítővel) az SA Saxo 5 csodákra képes, azt az érzetet kelti, mintha kedvenc előadónk ott előttünk zenélne. A hangkép még alacsony hangerőn is kellemes és tiszta, a szabadalmaztatott akusztikus lencsének (DXT) köszönhetően pedig a hangszóró könnyedén képes megtölteni a helyiséget hanggal. Az SA Saxo 5 úgy készült, hogy polcon vagy egy polc rendszerben álljon, de helyezheti állványra vagy akaszthatja falra is a W.5 falikonzollal. A hangfal felülete sima, fehér vagy fekete szatén festék, elöl pedig fekete szövet borítja a rácsot, amely védi a hangsugárzó egységeket. Kiegészítőként vásárolhat fehér rácsszövetet is.
Kicsi, mint egy cipősdoboz, de a hangja hatalmas
Csodálatos hangzása a speciálisan kifejlesztett hangszóróelemekben keresendő, melyek csak a System Audio hangszórókban találhatóak meg. A cég több éve dolgozik az általuk fejlesztett speciális mélynyomókon és könnyű membránokon, a hanggal kapcsolatos varázslatos képességük pedig egy még régebbre visszanyúló történet. A modell megjelölésében szereplő 5-ös számnak komoly történelme van a System Audio-nál - egy olyan kompakt hangfalat jelöl, aminek hangja szinte felér egy nagy méretű hangfaléval. 1993-ban a 905-ös modell volt az első hangfal, amely megmutatta, hogy szorgalommal és kitartással nagyszerű hangzást lehet létrehozni és azóta más System Audio hangfalak is követték, amelyek a legendás 5-ös számot viselték. Az SA Saxo 5 a 8. generációja azoknak a hangfalaknak, amelyeket azzal a céllal hoztak létre, hogy nagy hangot adjanak ki egy kis hangszóróból.
Tesztelve a zene szerelmesei által
A System Audio az egyetlen olyan hangfal márka, amelyet egy zenész alapított. Ez azt jelenti, hogy náluk a munka fókusza a hangzásra irányul, és a hangszórókat rengetegféleképpen tesztelik, hogy a hangzás megfelelő legyen. A tesztek zenészek és zenerajongók nagy csoportjaival történnek. A tesztelők feladata, hogy különféle zenei mintákkal és stílusokkal teszteljék a hangszórókat és figyelik például, hogy könnyű-e követni a zene ritmusát vagy, hogy az énekhang kellő szenvedéllyel és jelenléttel jelenik-e meg. Dinamikusabb zenéket használnak, hogy megfigyeljék, hogy a hangkép sértetlen marad-e, mikor a hangszórót valóban komoly igénybevételnek teszik ki, és akusztikus zene segítségével határozzák meg, mennyire élethű és valósághű a hangzás.